Často kladené otázky

Odpovědi na Vaše nejčastější dotazy týkající se tetování vlasů.

Úvod / Často kladené otázky

Co když se mi pigment v pokožce rozpije a budu mít na hlavě rozpité fleky?

K zákroku používáme třísložkový pigment nyní nově vyvinutý pro metodu mikropigmentace. Po aplikaci pokožka přirozeně reaguje tak, že se snaží cizí částečky vyloučit (slouching). K této reakci dochází nejsilněji po prvním sezení. Po druhém a třetím sezení k takové reakci již zpravidla nedochází, každá jednotlivá tečka pigmentu implantovaná do pokožky se obklopí kožními buňkami a tím se pigment stabilizuje. V této fázi (hojení a stabilizace) je důležité, aby nedocházelo k dlouhodobému nebo opakovanému působení kapaliny (voda, pot) s implantovaným pigmentem po dobu 10 dní od implantace. Je tedy nutné omezit fyzické aktivity (fitko, jízdu na kole a jiné sporty při kterých dochází k nadměrné produkci potu) a máčení pokožky po dobu hojení/ stabilizace. Tím se zamezí nežádoucí migraci pigmentu do okolní tkáně a tečky zůstanou po vyhojení drobné a stabilní. Po 10 dnech hojení již je pigment stabilní a a klient se může věnovat všem fyzickým aktivitám bez omezení s výjimkou pobytu v sauně – tam dochází k dlouhodobému nadměrnému pocení ve vysoké teplotě a otevření kožních pórů a je tedy potřeba zvláštní opatrnosti. Doporučujeme saunu vynechat po dobu 2 měsíců po zákroku.

Za jakou dobu je potřeba zákrok opakovat?

Záleží na typu pokožky. Mikropigmentace obecně se označuje jako semipermanentní, což znamená že čas od času vyžaduje korekci. Pigment nikdy zcela nevymizí, postupem času však bude méně výrazný. Doporučuji korekci v rozmezí 1-2 let po zákroku, později po opakovaných korekcích jednou za 2-3 roky.

Za jak dlouho po proceduře budu moci bez obav na veřejnost?

Bezprostředně po zákroku je pokožka podrážděná a zarudlá, zarudnutí zcela ustoupí po třech dnech, čtvrtý den už má pokožka opět svoji přirozenou barvu.

Jak pečovat o pokožku po zákroku?

Pokožka po zákroku nevyžaduje žádnou zvláštní péči. Večer před zákrokem je potřeba hlavu oholit strojkem nebo žiletkou a jemně očistit pokožku na hlavě od lupů.

Těsně po zákroku je potřeba se vyvarovat přímému slunci, opalování v soláriu, působení chlorované vody nebo pobytu v sauně.

Jak bude vypadat pigmentace po opakovaném doplnění? Neslije se nakonec pigmentace v jednolitou tmavou plochu?

Doplnění neprobíhá automaticky. Před každým doplněním se posoudí aktuální hustota a tmavost pigmentace a doplňují se pouze dostatečně vybledlá místa tak, aby nedošlo k přehuštění nebo slití pigmentovaných teček.

Je možné kombinovat mikropigmentaci s odrostlými vlasy?

Mikropigmentaci do odrostlých vlasů neprovádíme. Tetování vlasů je určeno lidem, kteří nemají problém si hlavu holit, resp. udržovat střih vlasů nakrátko, maximálně 2 mm.

Zájemce o zákrok, který není připraven si holit hlavu a přesto má zájem o zákrok, aby částečně zakryl mikropigmentací prosvítající pokožku v odrostlých vlasech, musí počítat s tím, že v průběhu procedury bude nutné si hlavu oholit před každým zákrokem. Odrostlé vlasy brání snadnému přístupu zařízení k pokožce v průběhu zákroku, pokožku s odrostlými vlasy je obtížnější udržovat čistou a sterilní během zákroku, vlasy vadí zejména při stírání pigmentu, odstraňování drobných šupinek kůže apod. Hlavu je tedy nutné udržovat nakrátko až do dokončení procedury, tedy asi po dobu tří týdnů.

Po absolvování posledního sezení není problém si vlasy opět nechat dorůst podle vlastního uvážení.

Jak dlouho tetování vlasů trvá?

Délka zákroku závisí na velikosti pigmentované plochy – přibližně 4 hodiny při částečné ztrátě vlasů až po 8 – 9 hodin při úplné ztrátě vlasů na temeni a zadní části hlavy.